Biurko regulowane – nowa jakość pracy biurowej

Biurko regulowane to innowacyjne rozwiązanie pozwalające na optymalizację ergonomii naszej pracy. W dzisiejszych czasach bowiem pracujemy coraz dłużej i intensywniej co bardzo często oznacza ” siedzenie po godzinach”. I właśnie o to siedzenie chodzi, bowiem odpowiednia pozycja przy pracy to jej lepszy komfort i przede wszystkim odciążenie naszego kręgosłupa. Badania w tym temacie nie są optymistyczne, co druga osoba wykonująca pracę biurową będzie borykała się lub już zmaga się z problemami kręgosłupa oraz powracającym jego bólem. Dodatkowo kiedy to Home Office coraz bardziej staje się naszą rzeczywistością musimy korzystać z domowej przestrzeni, która nie jest dedykowana do pracy biurowej i bardzo często dopasowujemy się do kuchennego stołu lub salonowej ławy a to nie wpływa korzystnie na wygodę i higienę pracy. Nikt przecież nie odczuwa komfortu pracując przy stole kuchennym, który trzeba uprzątnąć na czas kolacji.

  Producenci wyposażenia przestrzeni biurowej również zwracają na ten aspekt uwagę dlatego coraz częściej w ich ofercie można spotkać biurka regulowane, których wysokość można regulować a pracę przy nich można wykonywać również w pozycji stojącej, która jest alternatywą dla klasycznego siedzącego stanowiska pracy. Regulacja wysokości blatu może być manualna lub elektryczna wtedy mebel musi znajdować się w pobliżu zasilania prądu. Przy regulacji elektrycznej jednym płynnym ruchem możesz dopasować wysokość swojego biurka do swojego wzrostu i w ten sposób zapewnić ulgę swoim plecom. Biurka regulowane to również idealne rozwiązanie nie tylko dla korporacji czy naszej pracy z domu ale również dla naszego dziecka ponieważ biurko rośnie razem z nim . Nauka dzięki temu będzie znacznie wygodniejsza a my możemy wyrobić w naszym dziecku odpowiednią postawę.

Jeżeli chodzi o ceny takiego wyposażenia to jest to dość szeroki przedział, wiadomym jest, ze burka z manualną regulacją będą znacznie tańsze od tych regulowanych elektrycznie, ich ceny zaczynają się już od 900 zł, za biurko z regulacją ze źródła prądu należy liczyć się z wydatkiem od 1200 zł. Odczucie ceny zawsze jest subiektywne, tak również jest w tym przypadku natomiast warto przemyśleć taką inwestycję do naszego domowego biura lub porozmawiać ze swoim pracodawcą, być może jego uda się namówić na odmienienie przestrzeni biurowej a tym samym zadbanie o komfort a co z tym się wiąże efektywność pracy pracowników.

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor

  • Jego hobby to sporty wodne, a szczególnie kajakarstwo. Prowadzi firmę świadczącą usługi doradcze. Jego powiedzenie, to : "zrób dzisiaj to, co zamierzasz wykonać jutro".

2 komentarze

  1. Najlepsze są biurka regulowane dla dzieci, można dzięki nim uniknąć wad postawy, które leczy się latami.

  2. Nie zależnie od posiadanego biurka trzeba sobie robić przerwy co 2 h i się trochę poruszać, pozginać aby uniknąć bóli kręgosłupa.

Comments are closed.